Ја жртвував мојата кариера, за тој да игра фудбал, Шакира првпат прозборе за разделбата со Пике

Колумбиската пејачка Шакира првпат јавно проговори за разделбата со фудбалерот Жерар Пике. Таа за магазинот „Elle“ раскажа дека и е тешко да зборуваа во живо, бидејќи првпат зборува за разделбата јавно. „Досега само молчев и само се обидував да ја испроцесирам целата ситуација. Тешко е да се зборува за тоа, особено затоа што сè уште … Continue reading Ја жртвував мојата кариера, за тој да игра фудбал, Шакира првпат прозборе за разделбата со Пике

Текстот Ја жртвував мојата кариера, за тој да игра фудбал, Шакира првпат прозборе за разделбата со Пике е превземен од Reporter.mk.