Кајли Миног блесна на доделувањето на наградите и по 20 години освои Греми

55-годишната Кајли Миног доби Греми за најдобра поп денс песна за нејзиниот глобален хит „Padam Padam“. „Padam Padam“ ѝ ја донесе на 55-годишната поп-ѕвезда нејзината …

Кајли Миног блесна на доделувањето на наградите и по 20 години освои Греми Прочитај повеќе »

Текстот Кајли Миног блесна на доделувањето на наградите и по 20 години освои Греми е превземен од Reporter.mk.