Калин Ивановски ќе игра во четвртфиналето на јуниорскиот Вимблдон

Македонскиот тенисер Калин Ивановски ќе игра во четвртфиналето на јуниорскиот дел на Вимбелдон, по победата на Едас Бутвалас од Литванија со 6:4, 5:7 и 6:0. Младиот тенисер во четвртфиналето ќе игра против Шпанецот Педро Роденас. За 18-годишниот Ивановски ова е трет триумф, откако претходно беше подобар и од Британецот Пау и Мексиканецот Пачеко. Токму со … Continue reading Калин Ивановски ќе игра во четвртфиналето на јуниорскиот Вимблдон

Текстот Калин Ивановски ќе игра во четвртфиналето на јуниорскиот Вимблдон е превземен од Reporter.mk.