Калин Ивановски се пласираше во четврт-финалето на турнир во Франција

Тенисеро Калин Ивановски се пласираше во четврт-финалето на турнирот во Поитие, Франција, откако со 2:1 во сетови успеа да го победи домашниот тенисер Александре Реко. Првиот …

Калин Ивановски се пласираше во четврт-финалето на турнир во Франција Прочитај повеќе »

Текстот Калин Ивановски се пласираше во четврт-финалето на турнир во Франција е превземен од Reporter.mk.