Карлеуша до Хрватите – Доста со примитивизам

Не прекинува комшиското препукување по пласманот на Хрватите во финалето на Мундијалот во Русија.

Откако многумина јавно се огласија по повод некои од немилите сцени како пеењето на агресорски песни во соблекувалнит, на Твитер се јави и Јелена Карлеуша.

„Поради поддршката на народот во Србија, Новак, здравиот памет и човечноста, се надевам дека репрезентативците во Хрватска повеќе нема да пејат песни во кои ќе се споменува убивањето на Србите. Доста беше примитивизам, омраза и грозно минато. Спортот е спорт. Нашите спортисти по тоа прашање се ПРИМЕР ЗА СИТЕ“, напишала Карлеуша.