Казна од 10.000 фунти за Рита Ора за роденденската забава

Британската пејачка со косовско потекло, Рита Ора, пред неколку дена направи роденденска забава со 30 гости за својот 30. роденден во време кога во Лондон има забрана за собирања и карантин. На забавата дошла полиција и ја казниле пејачката со 10 илјади фунти. Пејачката сликите од забавата ги објави на „Инстаграм“, а фановите ја осудија … Continue reading Казна од 10.000 фунти за Рита Ора за роденденската забава

Текстот Казна од 10.000 фунти за Рита Ора за роденденската забава е превземен од Reporter.mk.