Кејт Мидлтон одигра рагби натпревар во инвалидска количка

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон учествуваше во рагби натпревар во инвалидска количка со членовите на англиската репрезентација која го освои Светското првенство. Кејт седеше во …

Кејт Мидлтон одигра рагби натпревар во инвалидска количка Прочитај повеќе »

Текстот Кејт Мидлтон одигра рагби натпревар во инвалидска количка е превземен од Reporter.mk.