Ќе се снима втор дел на „Близнаци” култниот филм со Шварценегер и Де Вито

Поминаа 33 години откако во кината се појави комедијата „Близнаци“ со Арнолд Шварценегер и Дени де Вито и сега конечно ќе се снима и продолжението „Тројка“, со нов член во составот – Афроамериканецот Трејси Морган. Тој ќе го игра долго загубениот трет брат на Џулијан (Шварценегер) и Винсент (Де Вито), а филмот пак ќе го … Continue reading Ќе се снима втор дел на „Близнаци” култниот филм со Шварценегер и Де Вито

Текстот Ќе се снима втор дел на „Близнаци” култниот филм со Шварценегер и Де Вито е превземен од Reporter.mk.