Кошаркарот на Партизан, Никола Пековиќ доживеа срцев удар

Поранешниот кошаркар и актуелен претседател на Кошаркарскиот сојуз на Црна Гора, Никола Пековиќ, имал благ срцев удар, поради што неколку дена поминал во Заводот за …

Кошаркарот на Партизан, Никола Пековиќ доживеа срцев удар Прочитај повеќе »

Текстот Кошаркарот на Партизан, Никола Пековиќ доживеа срцев удар е превземен од Reporter.mk.