Кралицата Елизабета и принцот Филип слават 73 години брак во изолација

Британската кралица Елизабета и нејзиниот сопруг, принцот Филип, денес прославуваат 73 години брак. По тој повод, тие објавија фотографија на која ја отвораат честитката што ја направиле нивните правнуци, децата на Вилијам и Кејт – принцовите Џорџ и Луис и принцезата Шарлот. Кралската двојка годишнината ја прославува во изолација, во замокот Виндзор. Елизаби и Филип, … Continue reading Кралицата Елизабета и принцот Филип слават 73 години брак во изолација

Текстот Кралицата Елизабета и принцот Филип слават 73 години брак во изолација е превземен од Reporter.mk.