Кралицата молчи за абортусот на Меган Маркл

Кралицата Елизабета Втора досега не се огалси во јавноста за абортусот на Меган Маркл. Покрај кралицата, речиси никој од кралското семејство не сакаа јавно да изразат жалење за тоа низ кое поминала сопругата на принцот Хари. Од кабинетот на Бакингемската палата, одговорија дека кралицата нема намера да се произнесе и да даде жалење или мислење, … Continue reading Кралицата молчи за абортусот на Меган Маркл

Текстот Кралицата молчи за абортусот на Меган Маркл е превземен од Reporter.mk.