Лејди Гага: Флертував со идејата да не пијам повеќе

Лејди Гага  (34) размислува да се откаже од алкохолот и да се отрезни засекогаш, откако поминала процес на лекување и рекла дека нема да пие додека работи на нејзиниот последен албум „Chromatica“. Се очекува албумот да се најде на пазарот на 29 мај.

Ѕвездата за „Контактмјузик“ вели: „Флертував со идејата за трезвеност. Сè уште не сум решена да го сторам тоа, но флертував со неа додека го правев новиот албум. Ова е нешто што се случи како резултат на обидот да се справам со болката што ја доживеав. Јас може секој ден да го исфрлам пеколот надвор од себе и да продолжам со пиење, или јас само може да бидам среќна што сум се уште жива и понатаму да се чувствуваат доволно добро. Јас сум целосно несовршена“.

Лејди Гага се присети дека веќе се изборила со друга порок – цигарите.

„Престанав да пушам. Откажувањето е толку тешко. Тешко е, но знаете што? Ќе седев на мојот трем цел ден и ќе пушев нон-стоп. Кога завршивме со снимање, решив и едноставно застанав. Ова е најчудното нешто што можеше да ми се случи – музиката всушност ме излечи“, додава таа.

Текстот Лејди Гага: Флертував со идејата да не пијам повеќе е превземен од Reporter.mk.