Лејди Гага и Бред Пит заедно во акционен трилер

Оскаровката Лејди Гага му се приклучи на нејзиниот колега Бред Пит, во акциониот трилер Bullet Train на Дејвид Лич, режисерот кои работеше на филмовите „Дедпул2“, „Атомска русокоса“, „Џон Вик“ и многу други, пренесува Collider. Покрај нив, во филмот ќе се појават и Џои Кинг, Арон Тејлор Џонсон, Зази Битс, Брајан Тајри Хенри, Ендру Коџи, Маси … Continue reading Лејди Гага и Бред Пит заедно во акционен трилер

Текстот Лејди Гага и Бред Пит заедно во акционен трилер е превземен од Reporter.mk.