Магазинот „Џи -кју“ ја прогласи Бела Хадид за жена со најдобар стил во светот

Бела Хадид е макенекна со најдобар стил, објави списанието „Џи-кју“. Манекенката во 2019 година беше прогласена за најубава. . Жирито ја прогласи за победничка познатата манекенка со објаснување дека одлично знае да комбинира различни модни стилови, па дури и машка облека. „Малку луѓе можат да носат сѐ, и тоа успешно, а меѓу нив е и … Continue reading Магазинот „Џи -кју“ ја прогласи Бела Хадид за жена со најдобар стил во светот

Текстот Магазинот „Џи -кју“ ја прогласи Бела Хадид за жена со најдобар стил во светот е превземен од Reporter.mk.