Мајли Сајрус го обвини директорот на „Ем-ти-ви“ за сексизам

Поп-sвездата Мајли Сајрус за американските медиуми изјави дека се сретнала со сексистички коментари од директорот на МТВ, за време на нејзиниот настап на годинашното доделување на Ем-ти-ви видео музичките награди. „Ги замолив да ги исклучат светлата за убавина, затоа што тие светла никогаш не би се вклучиле доколку некој маж настапи. Дури не станува збор … Continue reading Мајли Сајрус го обвини директорот на „Ем-ти-ви“ за сексизам

Текстот Мајли Сајрус го обвини директорот на „Ем-ти-ви“ за сексизам е превземен од Reporter.mk.