Марина Туцаковиќ итно префрлена во болница, поради влошена состојба таа е поврзана на респиратор

Една од најпознатите српски текстописци, Марина Туцаковиќ е префрлена во болницата „Драгиша Мишовиќ“, кеде е приклучена на респиратор. Марина, покрај ракот со кој се бори со години, е позитива на на ковид-19, а состојбата и е влошена, пренесоа сроските медиуми. На Туцаковиќ состојбата и се влошила во вторникот, а веста ја сподели и нејзиниот син Милан … Continue reading Марина Туцаковиќ итно префрлена во болница, поради влошена состојба таа е поврзана на респиратор

Текстот Марина Туцаковиќ итно префрлена во болница, поради влошена состојба таа е поврзана на респиратор е превземен од Reporter.mk.