Меган го загуби судскиот спор за лошиот однос со татко ѝ

Поранешната актерка и војвотка од Сасекс Меган Маркл (38) лани  го тужеше „The Mail on Sunday“ за два текста во печатено и три во онлајн издание поради нејзините писма кои му ги испраќала на својот татко пред свадбата со принцот Хари во мај 2018 година. Но, го изгуби спорот. Меган сега мора да плати повеќе … Continue reading Меган го загуби судскиот спор за лошиот однос со татко ѝ

Текстот Меган го загуби судскиот спор за лошиот однос со татко ѝ е превземен од Reporter.mk.