Меган и Хари објавија приватни слики од свадбата за првата годишнина

Со видео на социјалните мрежи, принцот Хари и Меган Маркл се пофалија дека денес ја прославуваат првата годишнина од брак. Видеото има досега необјавени црно-бели слики од свадбата, моменти од подготовката и лични доживувања на младенците со нивните роднини.

„Ви благодариме за целата љубов и поддршка што ја добивме од толку многумина од вас во светот. Секој од вас го направи денот уште поспецијален“, стои во пораката од Меган и Хари.

Двојката која се венча пред една година, пред неполн месец го доби првото дете, синот Арчи.

View this post on Instagram

Happy one year anniversary to Their Royal Highnesses, The Duke and Duchess of Sussex! Today marks the one year anniversary of the wedding of The Duke and Duchess of Sussex. Their Royal Highnesses exchanged vows at St George’s Chapel within the grounds of Windsor Castle on May 19th, 2018. The selected song “This Little Light of Mine” was chosen by the couple for their recessional. We hope you enjoy reliving this moment, and seeing some behind the scenes photos from this special day. A message from The Duke & Duchess: Thank you for all of the love and support from so many of you around the world. Each of you made this day even more meaningful. Photo credit: Chris Allerton (B&W); PA (color) ©️SussexRoyal (B&W images and video)

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Текстот Меган и Хари објавија приватни слики од свадбата за првата годишнина е превземен од Reporter.mk.