Ми велеа, врати се дома и снимај теленовели, овде нема работа за тебе: Салма Хајек ги скрши предрасудите во Холивуд

Холивудската актерка Салма Хајек (55) е родена на 2 септември 1966 година во Веракруз, Мексико. Таа се смета за првата мексиканска актерка која станала холивудска ѕвезда од времето на Долорес дел Рио. Режисерот Роберт Родригез ѝ даде шанса со улогата во филмот „Десперадо“, кој на Хајек ѝ донесе репутација на една од најсексипилните и најзафатените актерки во Холивуд. … Continue reading Ми велеа, врати се дома и снимај теленовели, овде нема работа за тебе: Салма Хајек ги скрши предрасудите во Холивуд

Текстот Ми велеа, врати се дома и снимај теленовели, овде нема работа за тебе: Салма Хајек ги скрши предрасудите во Холивуд е превземен од Reporter.mk.