На 29 години почина актерот Џамил Френч

Канадскиот актер Џамил Френч, кој беше познат по улогата на Дејв Тарнер во серијата „Деграси“, почина ненадејно на 29 години. Веста за смртта на глумецот ја потврди и неговиот портпарол. „Со тешко срце потврдувам дека мојот драг пријател и клиент Џамил Френч почина. Многумина ќе го паметат по неговата страст кон уметноста, посветеноста кон неговиот занает … Continue reading На 29 години почина актерот Џамил Френч

Текстот На 29 години почина актерот Џамил Френч е превземен од Reporter.mk.