На Шакира ѝ се закануваат 8 години затвор за даночно затајување, утре е на суд во Шпанија

Шакира, колумбиската латино-пејачка, добитничката на Греми, утре е на суд во Барселона под обвинение дека ги измамила шпанските даночни власти за 14,5 милиони евра (12,7 …

На Шакира ѝ се закануваат 8 години затвор за даночно затајување, утре е на суд во Шпанија Прочитај повеќе »

Текстот На Шакира ѝ се закануваат 8 години затвор за даночно затајување, утре е на суд во Шпанија е превземен од Reporter.mk.