Најдобар рецепт за домашна пивтија

Потребни состојки: 3 свински нозе 300 гр говедско месо 300 гр свински гради 2-3 свински уши 1 свинска коленица 1 кромид 1 морков неколку чешниња лук бибер Начин на подготовка: Измијте ги сите состојки, исечкајте ги кромидот и морковот и ставете ги во поголемо тенџере да се варат заедно со месото. Додадете бибер и сол по … Continue reading Најдобар рецепт за домашна пивтија

Текстот Најдобар рецепт за домашна пивтија е превземен од Reporter.mk.