Наполи му честиташе роденден на Елмас

Од италијанскиот клуб Наполи му го честитаа 24 роденден на македонскиот фудбалер Елиф Елмас. Елмас четири години игра за Наполи, тимот со кој минатата сезона …

Наполи му честиташе роденден на Елмас Прочитај повеќе »

Текстот Наполи му честиташе роденден на Елмас е превземен од Reporter.mk.