Од корона почина музичкиот продуцент Фил Спектор

Музичкиот продуцент Фил Спектор ,одговорен за некои од најголемите музички хитови, почина на 82-годишна возраст, пренесува ТМЗ. ТМЗ пишува дека тој починал од компликации поврзани со корината, откако бил пренесен од затворската ќелија во болницата. На Спектор му била дијагностицирана корона пред 4 недели и бил сместен во болница, по што се опоравил доволно добро … Continue reading Од корона почина музичкиот продуцент Фил Спектор

Текстот Од корона почина музичкиот продуцент Фил Спектор е превземен од Reporter.mk.