Од корона почина основачот на групата „Рокери с Мораву“

Бранислав Анѓеловиќ Бане, еден од основачите на популарната југословенска група „Рокери е Мораву“, почина од корона на 76 години. Веста на социјалните мрежи ја потврди неговата најмлада ќерка Дијана. „Рано утрово го загубивме татко ми Бане, музичка легенда на Балканот. Имаше операција на колкот, меѓутоа, се зарази со корона, а компликациите довеле многу брзо до негова смрт. … Continue reading Од корона почина основачот на групата „Рокери с Мораву“

Текстот Од корона почина основачот на групата „Рокери с Мораву“ е превземен од Reporter.mk.