Одбојкарот Љафтов стана татко, сопругата Ана се породи во Италија

Одбојкарот Александар Љафтов и неговата сопруга Ана добија син, а му го дадоа името Алексеј. Ана се породи во болница во Италија, бидејќи Александар од лани игра за италијанскиот клуб „Равена“. Репрезентативецот објави и прва слика од синот со хаштаг „толку се можеше“. Ана и Александар во текот на летото објавија дека ќе станат родители. … Continue reading Одбојкарот Љафтов стана татко, сопругата Ана се породи во Италија

Текстот Одбојкарот Љафтов стана татко, сопругата Ана се породи во Италија е превземен од Reporter.mk.