Охриѓанецот Џеди Осман ќе се жени со популарната турска глумица Ебру Шахин

Турската актерка Ебру Шахин која се прослави и со улогата во познатата турска серија „Невозможна љубов“ каде го толкува ликот на  Рејан Шадоглу ќе се мажи за турската НБА ѕвезда Џеди Осман. Тој ја запроси на едно Кападокија по една година врска. Познатата актерка и модел сподели неколку фотографии на Инстаграм. Кажав „да“, напиша Ебру а … Continue reading Охриѓанецот Џеди Осман ќе се жени со популарната турска глумица Ебру Шахин

Текстот Охриѓанецот Џеди Осман ќе се жени со популарната турска глумица Ебру Шахин е превземен од Reporter.mk.