Оливија Вилијамс ќе ја глуми Камила Паркер Боулс во петтата сезона на „Круна“

Британската глумица Оливија Вилијамс ќе ја глуми војвотката од Корнвол, Камила Паркер Боулс, во петтата сезона на хит-серијата „Круна“. Глумицата која има успешна театарска, телевизиска и филмска кариера ќе ја наследи улогата од Емералд Фенел, која ја глумеше Камила во четвртата сезона. Новата сезона ќе го опише најнестабилниот период од врската на Камила со принцот Чарлс, … Continue reading Оливија Вилијамс ќе ја глуми Камила Паркер Боулс во петтата сезона на „Круна“

Текстот Оливија Вилијамс ќе ја глуми Камила Паркер Боулс во петтата сезона на „Круна“ е превземен од Reporter.mk.