Пајак откриен во Австралија го доби името по глумецот Том Харди

Нов тип на пајак открин во Австралија го доби името по британскиот глумец Том Харди, кој го глуми антихеројот Веном, во истоимениот филм на „Марвел“. …

Пајак откриен во Австралија го доби името по глумецот Том Харди Прочитај повеќе »

Текстот Пајак откриен во Австралија го доби името по глумецот Том Харди е превземен од Reporter.mk.