Панчо се налути на ФФМ: Од што лечите фрустрации не најдовте ни за сходно да го поздравите Горан Пандев

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на третото место во квалификациите за Лигата на нации. Панчо револтиран вели дека и во фудбалот е вмешана политиката, па затоа во репрезентацијата не се викаат докажани фудбалери, а пред една година … Continue reading Панчо се налути на ФФМ: Од што лечите фрустрации не најдовте ни за сходно да го поздравите Горан Пандев

Текстот Панчо се налути на ФФМ: Од што лечите фрустрации не најдовте ни за сходно да го поздравите Горан Пандев е превземен од Reporter.mk.