Пејачката Ели Голдинг стана мајка

Пејачката Ели Голдинг стана мајка. Таа и нејзиниот сопуг Каспер Џоплин, добија ќерка, која е нивното прво дете. „Мајката и бебето се здрави и среќни. Неизмерно сум благодарен“, напиша Каспер на инстаграм и откри дека 34-годишната пејачка се породила на 2 мај. Тој побара од фановите и од медиумите да ја почитуваат нивната приватност и … Continue reading Пејачката Ели Голдинг стана мајка

Текстот Пејачката Ели Голдинг стана мајка е превземен од Reporter.mk.