Пилешко во сос со печурки

Потребни состојки: 800 гр пилешко месо (батак и карабатак) 2 јаболка 100 гр печурки 1 главица кромид 200 мл пилешка супа (бујон) Сол и бибер Сенф Масло Начин на подготовка: Премачкајте го пилешкото месо со сенф и зачини и пропржете го на масло около 1-2 минути додека да добијат убава кора. Извадете го месото и … Continue reading Пилешко во сос со печурки

Текстот Пилешко во сос со печурки е превземен од Reporter.mk.