По 40 дена пејачот Спасен Сиљаноски ја победи короната

Фолк-пејачот Спасен Сиљаноски објави дека по 40 дена оздравел од коронавирусот. Веста ја објави на својот фејсбук-профил и напиша дека конечно добил два последователни негативни тестови за Ковид-19. „Од срце ви благодарам на сите кои несебично ми ја дававте вашата поддршка и ви посакувам  многу здравје. Им посакувам здравје и на оние што го посакуваа … Continue reading По 40 дена пејачот Спасен Сиљаноски ја победи короната

Текстот По 40 дена пејачот Спасен Сиљаноски ја победи короната е превземен од Reporter.mk.