По 40 години, Стинг е обвинет за силување на малолетничка

Стинг е обвинет за сексуален напад врз малолетничка пред повеќе од четири децении, покажува новата тужба. Преку неговиот адвокат, тој категорично го негира обвинението. Граѓанската тужба, поднесена во средата во сојузниот суд во Аризона и добиена од „Јаху Ентертејмент“, тврди дека британскиот пејач (вистинско име: Гордон Самнер) извршил законско силување имајќи секс со 15-годишната „Џејн … Continue reading По 40 години, Стинг е обвинет за силување на малолетничка

Текстот По 40 години, Стинг е обвинет за силување на малолетничка е превземен од Reporter.mk.