По две тешки дијагнози, Мајкл Фокс објави крај на кариерата

Актерот Мајкл Џи Фокс, најпознат по улогата во филмовите „Враќање во иднината“, отворено зборуваше за најлошите денови од неговиот живот, нагласувајќи дека се повлекува од актерската кариера поради здравјето. Тој беше дијагностициран со Паркинсонова болест кога имал само 29 години. Иако долго време се бореше со оваа состојба, пред две години доби уште една тажна … Continue reading По две тешки дијагнози, Мајкл Фокс објави крај на кариерата

Текстот По две тешки дијагнози, Мајкл Фокс објави крај на кариерата е превземен од Reporter.mk.