По Кание Вест и актерот Вил Смит размислува да се кандидира за претседател на САД

Холивудскиот актер, Вил Смит рекол дека размислува да се кандидира за претседател на САД, во некој период од својот живот. Иако изгради светска кариера, Смит сака да направи пресврт кон политиката, како што тоа го направи раперот Кание Вест во 2020-та година, објавија американските медиуми. Во гостувањето во подкастот на режисерот Џон Фавро, актерот зборувал за многу работи, … Continue reading По Кание Вест и актерот Вил Смит размислува да се кандидира за претседател на САД

Текстот По Кание Вест и актерот Вил Смит размислува да се кандидира за претседател на САД е превземен од Reporter.mk.