Почина 22-годишна актерка: ја загуби битката со тешката болест

Бразилската актерка и модел Исис Фреитас почина на 22-годишна возраст. И била дијагностицирана туберкулоза, а по силната борба со болеста, во тешка состојба била пренесена …

Почина 22-годишна актерка: ја загуби битката со тешката болест Прочитај повеќе »

Текстот Почина 22-годишна актерка: ја загуби битката со тешката болест е превземен од Reporter.mk.