Почина актерот Мето Јовановски

На 77-годишна возраст денеска почина актерот Мето Јовановски. Веста ја објави на социјалните мрежи неговиот колега, Драган Спасов-Дац. „Мето Јовановски се пресели во легендите. Нека …

Почина актерот Мето Јовановски Прочитај повеќе »

Текстот Почина актерот Мето Јовановски е превземен од Reporter.mk.