Почина актерот Жарко Лаушевиќ

Актерот Жарко Лаушевиќ (63) почина денеска по кратко и тешко боледување, соопшти неговата сопруга Анита Лаушевиќ. „За датумот и местото на погребот јавноста ќе биде …

Почина актерот Жарко Лаушевиќ Прочитај повеќе »

Текстот Почина актерот Жарко Лаушевиќ е превземен од Reporter.mk.