Почина американскиот рапер Кулио

Американскиот рапер Артис Лион Ајви Џуниор, познат и како Кулио, кој се прослави со суперхитот „Гангстерски рај“ (Gangsta’s Paradise), почина на 59 години. Веста ја објави неговиот менаџер, Џерез Поси, кој го нашол онесвестен во домот на негов пријател во Лос Анџелс. Иако официјално не е позната причината за смртта, некои од медиумите во САД пренесоа … Continue reading Почина американскиот рапер Кулио

Текстот Почина американскиот рапер Кулио е превземен од Reporter.mk.