Почина ѕвездата од „Џон Вик“, Ленс Редик

На шеесетгодишна возраст почина глумецот Ленс Ридик. Познат беше по улогите во серијата The Wire и филмската франшиза Jhon Wick, пренесе „ТМЗ“. Ридик бил пронајден во …

Почина ѕвездата од „Џон Вик“, Ленс Редик Прочитај повеќе »

Текстот Почина ѕвездата од „Џон Вик“, Ленс Редик е превземен од Reporter.mk.