Почина оскаровката Олимпија Дукакис

Американската актерка Олимпија Дукакис, која доби Оскар во 1987 година за споредна улога во филмот „Маѓепсана од Месечината“, почина на 89-годишна возраст, објави нејзиното семејство. Нејзиниот брат Аполо Дукакис напиша дека „по многу месеци влошено здравје, таа конечно е во мир со нејзиниот сопруг Луис“, објави Би-Би-Си. „Мојата драга сестра Олимпија Дукакис почина утрово во … Continue reading Почина оскаровката Олимпија Дукакис

Текстот Почина оскаровката Олимпија Дукакис е превземен од Reporter.mk.