Почина Слаѓана Милошевиќ

На 69-годишна возраст почина пејачката Слаѓана Милошевиќ. Како што објавија српските медиуми, таа починала во Земунската болница. Александра Слаѓана Милошевиќ е родена во Белград на …

Почина Слаѓана Милошевиќ Прочитај повеќе »

Текстот Почина Слаѓана Милошевиќ е превземен од Reporter.mk.