Author: Ana Ololovska

Read More

(Видео) Фановите згрозени од потегот на Тејлор Свифт за време на концертот: „Направи го во твоите 4 ѕида“

Тејлор Свифт три дена по ред настапуваше во Единбург, Шкотска, каде нејзините обожаватели предизвикаа галама за време на концертот, а внимание привлече снимката на која …
(Видео) Фановите згрозени од потегот на Тејлор Свифт за време на концерто…

Read More

Шакира за развод од Пике: Се чувствував како некој да ми заби нож во градите

Шакира проговори за раскинувањето со Жерар Пике во новото интервју за Ролинг Стоун. Таа изјави дека претрпела физичка и душевна болка по разводот. „Страдањето што …
Шакира за развод од Пике: Се чувствував како некој да ми заби нож во градите Пр…

Read More

Парис Хилтон привлече внимание во Њујорк, беше на шопинг со синот Феникс

Парис Хилтон деновиве се фотографираше со својот едногодишен син Феникс. Фотографите ги уловиле додека пазареле во Њујорк, а Парис спремно им позирала. Цело време го …
Парис Хилтон привлече внимание во Њујорк, беше на шопинг со синот Феникс Про…

Read More

Петар Грашо го откри полот на второто дете што го чека со Хана Хуљиќ

Во интервју за Ин Магазин, Петар Грашо откри дека тој и Хана Хуљиќ летово ќе добијат син. Тој раскажа и како се чувствува Хана во …
Петар Грашо го откри полот на второто дете што го чека со Хана Хуљиќ Прочитај повеќе »
Текстот Петар Грашо го от…

Read More

Ким Кардашијан: Роденденот го поминав со моите деца, тоа беше вистинска тортура

Во најновата епизода од реалното шоу Keeping Up With the Kardashians, Ким Кардашијан ѝ се пожали на нејзината мајка Крис дека роденденот го поминала со …
Ким Кардашијан: Роденденот го поминав со моите деца, тоа беше вистинска тортура Прочитај п…

Read More

(Видео) Потресна исповед на Селин Дион: Пиев многу апчиња, можеше да заврши фатално

Селин Дион страда од невролошко пореметување, синдром на вкочанета личност. Таа зборуваше за магазинот People за нејзината дијагноза. За прв пат почувствувала грчеви пред речиси …
(Видео) Потресна исповед на Селин Дион: Пиев многу апчиња, можеш…

Read More

Мајката на Бен Афлек фотографирана со неговата поранешна сопруга, гушнати и насмеани

Среде гласините за развод од Џенифер Лопез, актерот Бен Афлек беше фотографиран во друштво на мајката Кристофер Ен Болд и неговата поранешна сопруга Џенифер Гарнер. …
Мајката на Бен Афлек фотографирана со неговата поранешна сопруга, гушнати и н…

Read More

Сиена Милер за врската со 15 години помлад маж: Тој беше премлад за мене, но сепак се заљубив

Британската актерка и модел Сиена Милер (42) е во врска со музичарот Оли Грин (27), а сега во интервју за Harper’s Bazaar зборуваше за нивната …
Сиена Милер за врската со 15 години помлад маж: Тој беше премлад за мене, но сепак се заљубив…

Read More

(Видео) „Ќе преживеам“ – прв дует на Тара и Димитар

„Ќе преживеам“ е насловот на новата, дуетска песна на Александар Тарабунов и Димитар Андоновски. Станува збор за брза песна која претендира да стане вистински летен …
(Видео) „Ќе преживеам“ – прв дует на Тара и Димитар Прочитај повеќе »
Т…

Read More

(Видео) Водителка откри каква е Џеј Ло кога ќе се изгаснат камерите: „За ова ќе имам проблем“

Поранешната водителка на The View Меган Мекејн тврди дека Џенифер Лопез била многу непријатна кога гостувала во емисијата. За време на една епизода од подкастот …
(Видео) Водителка откри каква е Џеј Ло кога ќе се изгаснат камерите: „За ова ќе и…

Read More

Џеј Ло и Бен Афлек ја продаваат својата куќа за 60 милиони долари по гласините за развод

Џенифер Лопез и Бен Афлек ја продаваат својата раскошна куќа во Беверли Хилс за 60 милиони долари, пишува Page Six. Се вели дека ангажирале агент …
Џеј Ло и Бен Афлек ја продаваат својата куќа за 60 милиони долари по гласините за развод Прочита…

Read More

(Видео) Брижит Макрон сакаше да ја фати за рака кралицата Камила, таа ја игнорираше

На социјалните мрежи се прошири видео на кое се гледаат Брижит Макрон, сопругата на францускиот претседател и кралицата Камила. Видеото е создадено на 6 јуни …
(Видео) Брижит Макрон сакаше да ја фати за рака кралицата Камила, таа ја игнорираше …

Read More

Ѕвездата на „Игра на тронови“: Имав две крварења од мозокот, се плашев да не ме отпуштат

Емилија Кларк призна дека се плашела да не биде отпуштена од серијата „Игра на тронови“ (во која ја глумеше Денерис Таргариен) откако претрпе две мозочни …
Ѕвездата на „Игра на тронови“: Имав две крварења од мозокот, се плашев да не ме отпуштат…

Read More

Наоми Кембел потврди дека има син и ќерка кои ги добила преку сурогат мајка

Наоми Кембел во интервју за Тајмс потврди дека има две деца преку сурогат мајка. Таа доби ќерка во мај 2021 година, а син во јуни …
Наоми Кембел потврди дека има син и ќерка кои ги добила преку сурогат мајка Прочитај повеќе »
Текстот Наоми Кемб…

Read More

(Видео) Сара Мејс им подари химна на сите хероини, кои секојдневно се борат со животните предизвици

Сара Мејс го објави својот најнов музички проект „Хероина“. Станува збор за безвременскa порака, која ја носи самиот текст на песната. Автор на текстот и …
(Видео) Сара Мејс им подари химна на сите хероини, кои секојдневно се борат со животните…

Read More

(Видео) Како изгледа кога Наташа Беквалац дава бакшиш за музиката: хит снимка кружи на социјалните мрежи

Наташа Беквалац со децении ја гради својата музичка кариера, а зад себе има голем број хитови. Препознатлива е по префинетиот стил, а публиката ја гледа …
(Видео) Како изгледа кога Наташа Беквалац дава бакшиш за музиката: хит снимка кружи на со…

Read More

Британската кралица за здравјето на сопругот: Добро е, но не ги следи советите

Британската кралица Камила проговори за здравјето на својот сопруг, кралот Чарлс Трети, кому претходно оваа година му беше дијагностициран рак. Таа откри и што ја …
Британската кралица за здравјето на сопругот: Добро е, но не ги следи советите …

Read More

Салма Хајек во необична креација привлече внимание во Франција, позира со својот сопруг

Салма Хајек и нејзиниот сопруг Франсоа-Анри Пино присуствуваа на вечерата што ја приреди Емануел Макрон во чест на посетата на Џо Бајден. 57-годишната актерка за …
Салма Хајек во необична креација привлече внимание во Франција, позира со својот…

Read More

„Што не е во ред со нејзиното лице?“: Џенифер Анистон ги загрижи фановите со нејзиниот изглед

„Што се случува со нејзиното лице? Ѕвездата на „Пријатели“ (55) е снимена во Лос Анџелес како ја промовира својата емисија The Morning Show, а многумина …
„Што не е во ред со нејзиното лице?“: Џенифер Анистон ги загрижи фановите со нејзиниот из…

Read More

Принцезата Кејт проговори првпат откога откри дека боледува од рак

Иако Кејт Мидлтон ја пропуштила пробата за Trooping the Colour, принцезата напишала писмо до Ирската гарда, која оваа година, според долгогодишна традиција, му ги презентираат …
Принцезата Кејт проговори првпат откога откри дека боледува од рак…

Read More

Каде исчезна Бијонсе

Бијонсе го објави долгоочекуваниот албум Cowboy Carter, кој веќе стана популарен, а потоа исчезна од сцената, пишува „Пејџ сикс“. Според таблоидот, на американската музичка индустрија …
Каде исчезна Бијонсе Прочитај повеќе »
Текстот Каде исчезн…

Read More

Папараци ја снимија Ријана во Њујорк, таа ја покажа новата фризура

Ријана во последните неколку недели експериментира со фризури. Поп ѕвездата деновиве беше фотографирана во Њујорк, повторно со нов имиџ. Откако во март драстично ја скрати …
Папараци ја снимија Ријана во Њујорк, таа ја покажа новата фризура Про…

Read More

Целовечерен стендап со Сашко Коцев во Крива Паланка

Сашко Коцев ќе гостува со својот стендап „Широк дијафазон“ во НУ Центар за култура Крива Паланка, на 7 јуни (петок), со почеток во 20,00 часот. …
Целовечерен стендап со Сашко Коцев во Крива Паланка Прочитај повеќе »
Текстот Целовечерен стендап …

Read More

(Видео) Адел се расправаше со лице од публиката поради Парадата: „Дали си глупав?“

Британската пејачка Адел јасно стави до знаење дека на нејзините концерти не се толерираат коментари со омраза. Имено, за време на викендот, добитничката на Греми …
(Видео) Адел се расправаше со лице од публиката поради Парадата: „Дали си глупа…

Read More

Георгина објави фотографија од Роналдо и децата, фановите го пофалија фудбалерот: „Најдобриот татко“

Георгина Родригез објави неколку фотографии на Инстаграм со нејзиниот вереник Кристијано Роналдо и нивните деца. Тие уживаа покрај базенот, а потоа продолжија да се дружат …
Георгина објави фотографија од Роналдо и децата, фановите го пофалија …

Read More

Засадени 8 магнолии во Битола

Битола станува град на магнолиите. А инспирација може да биде славната магнолија на семејството Иконому која беше засадена во познатата историска куќа на ова семејство. …
Засадени 8 магнолии во Битола Прочитај повеќе »
Текстот Засадени 8 магнол…

Read More

Џеј Ло и Афлек фотографирани заедно на натпревар, се бакнаа во образ пред папараците

Џенифер Лопез и Бен Афлек беа на кошаркарскиот натпревар на Семјуел, 12-годишниот син кој актерот го доби во бракот со Џенифер Гарнер. Џеј Ло и …
Џеј Ло и Афлек фотографирани заедно на натпревар, се бакнаа во образ пред папараците Прочитај пове…

Read More

Џеј Ло фотографирана среде гласините за развод од Афлек, детаљ на нејзината рака привлече внимание

Гласините за разводот на Џенифер Лопез и Бен Афлек кружат веќе подолго време, а „шушкањата“ дополнително ги подгреа еден детаљ од новите фотографии на актерката …
Џеј Ло фотографирана среде гласините за развод од Афлек, детаљ на нејзината рака …

Read More

Кејт Мидлтон нема да се појави на парадата во јуни

Бакингемската палата потврди дека принцезата Кејт Мидлтон нема да се појави на парадата во средината на јуни, и покрај многуте очекувања. На парадата, позната како …
Кејт Мидлтон нема да се појави на парадата во јуни Прочитај повеќе »
Текстот К…

Read More

(Видео) Никол Кидман и Зак Ефрон имаат страсна сцена од 18+ во новиот филм

Никол Кидман и Зак Ефрон повторно се обединија на екранот, 12 години откако глумеа во The Paperboy. Овој пат, ѕвездите од А-листата играат љубовници во …
(Видео) Никол Кидман и Зак Ефрон имаат страсна сцена од 18+ во новиот филм Прочитај повеќе…

Read More

Почина руската актерка која освојуваше со својата убавина: Ја загуби битката со ракот

Руската театарска и филмска актерка Анастасија Заворотњук, која странските медиуми ја нарекуваа една од најубавите во светот, почина на 53-годишна возраст по долго боледување, јавува …
Почина руската актерка која освојуваше со својата убавина: …

Read More

Ирина Шајк ја оправда титулата – една од најубавите жени во светот

Една од најпознатите манекенки во светот Ирина Шајк на својот Инстаграм профил се пофали со бројни фотографии на кои позира во црн костим за капење. …
Ирина Шајк ја оправда титулата – една од најубавите жени во светот Прочитај повеќе »
Те…

Read More

Комеморација за Џаро в понеделник, музички ѕвезди ќе зборуваат за него

В понеделник, на 3 јуни во Домот на култура во Ѓорче Петров од 12 часот, ќе се одржи комеморација за неодамна починатиот естраден и спортски …
Комеморација за Џаро в понеделник, музички ѕвезди ќе зборуваат за него Прочитај повеќе »
Текстот Коме…

Read More

(Видео) Погледнете како изгледала Ким Кардашијан како тинејџерка

Ким Кардашијан објави видео од детството, поточно од тинејџерските денови. Видеото го снимила нејзината сестра Клои. „Нејзиното име е Ким, таа е многу убава и …
(Видео) Погледнете како изгледала Ким Кардашијан како тинејџерка Прочитај повеќе »

Read More

Глетка која не може да се види често: „најтажната принцеза на светот“ снимена насмеана

Принцезата од Монако Шарлин се појави на Големата награда на Монако во друштво на нејзиниот сопруг, принцот Алберт и членовите на поширокото кралско семејство. Насмеана …
Глетка која не може да се види често: „најтажната принцеза на светот“ сни…

Read More

(Видео) Северина се расплака на концерт: „Најтешките битки ги водат најсилните“

Северина викендов одржа концерт во Цетиње по повод Денот на независноста на Црна Гора, а на Инстаграм објави неколку видеа од нејзиниот настап. Посебно внимание …
(Видео) Северина се расплака на концерт: „Најтешките битки ги водат најсилните“ П…

Read More

Каква сцена 37 години подоцна: Драган Бјелогрлиќ танцуваше со Светлана Бојковиќ

Култната серија „Подобар живот“, која се емитуваше од 1987 до 1991 година, беше една од најгледаните серии во поранешна Југославија. Повеќе од милион гледачи го …
Каква сцена 37 години подоцна: Драган Бјелогрлиќ танцуваше со Светлана Бојковиќ П…

Read More

(Видео) Тејлор Свифт го прекина концертот за да помогне на човек во публиката: за овој гест доби бројни пофалби

Пејачката Тејлор Свифт ги распродава концертите ширум светот во рамки на нејзината турнеја „Ерас“, а сега ја посети и Португалија. Таа настапи на „Стадионот на …
(Видео) Тејлор Свифт го прекина концертот за да помогне на човек во публиката: за …

Read More

Владо Јаневски во Охрид – Концерт на 10 август во „Антички театар“

После 6 распродадени концерти во Скопје, Владо Јаневски на 10 август ќе одржи концерт на еден од дефинитивно најубавите простори во нашата држава – „Атнички …
Владо Јаневски во Охрид – Концерт на 10 август во „Антички театар“ Прочит…

Read More

Познати дела од класичната музика до композиции од хрватски автори ќе изведе Хрватскиот гитарски квартет утревечер во Скопје

Утревечер, во 20.30 часот, на големата сцена во Македонската филхармонија, во организација на платформата „За тебе“ за првпат ќе гостува „Хрватски гитарски квартет“ во состав: …
Познати дела од класичната музика до композиции од хрватски автори…

Read More

Објавен портретот на принцезата Кејт, фановите ужасени: „Дали е ова шега?“

Кралот Чарлс објави нов портрет, а сега портретот на Кејт Мидлтон се појави на насловната страница на магазинот „Татлер“ за да „ѝ оддаде почит на …
Објавен портретот на принцезата Кејт, фановите ужасени: „Дали е ова шега?“ Прочитај повеќе »
Те…

Read More

(Видео) Деми Мур целосно се соблече за новиот филм: „Тоа беше многу ранливо искуство“

По години одбивање улоги, Деми Мур глуми во филмот „Супстанција“. Филмот ја имаше својата премиера во Кан, а актерката проговори за новото искуство во снимањето. …
(Видео) Деми Мур целосно се соблече за новиот филм: „Тоа беше многу ранливо иску…