Почина славниот комичар Норм Мекдоналд

Комичарот Норм Мекдоналд почина на 61 -годишна возраст откако девет години се бореше со ракот, пренесува „Deadline“. Неговата долгогодишна партнерка и пријателка Лори Џо Хоекстра била покрај него кога неговата состојба се влошила. „Тој беше најгорд на својата комедија“, рекла Хоекстра. -Никогаш не сакаше дијагнозата да влијае на начинот на кој гледачите или кој било … Continue reading Почина славниот комичар Норм Мекдоналд

Текстот Почина славниот комичар Норм Мекдоналд е превземен од Reporter.mk.