Почина Тина Тарнер

Легендарната Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст, по долго боледување објави Sky News. Во соопштението се вели: „Тина Тарнер – Кралицата на рокенролот, почина денеска …

Почина Тина Тарнер Прочитај повеќе »

Текстот Почина Тина Тарнер е превземен од Reporter.mk.