Пол Макартни: Она што ми го кажа Џон Ленон пред да почине ме шокираше

Пол Макартни се осврна на животот на Џон Ленон на подкастот на радиото „iHeart“ и откри како покојниот член на Битлси размислувал за смртта со …

Пол Макартни: Она што ми го кажа Џон Ленон пред да почине ме шокираше Прочитај повеќе »

Текстот Пол Макартни: Она што ми го кажа Џон Ленон пред да почине ме шокираше е превземен од Reporter.mk.