Понижувања и клоци од првиот сопруг, дониран бубрег од вториот: животната приказна на Тина Тарнер

Легендарната Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст, по долго боледување. Во соопштението се вели: „Тина Тарнер – Кралицата на рокенролот, почина денеска на 83-годишна возраст по …

Понижувања и клоци од првиот сопруг, дониран бубрег од вториот: животната приказна на Тина Тарнер Прочитај повеќе »

Текстот Понижувања и клоци од првиот сопруг, дониран бубрег од вториот: животната приказна на Тина Тарнер е превземен од Reporter.mk.