Ријана според „Форбс“ стана најмлада американска милијардерка

Пејачката Ријана се најде на 21 место на годинашната листа на „Форбс“ меѓу бројни познати лица и претприемачи и со тоа стана најмлада американска милијардерка и најбогата музичарка во светот. Покрај музичката кариера, пејачката се занимава и со мода. Косопственичка е на козметичкиот бренд Fenty Beayty, а има отворено и линија за долна облека Savage … Continue reading Ријана според „Форбс“ стана најмлада американска милијардерка

Текстот Ријана според „Форбс“ стана најмлада американска милијардерка е превземен од Reporter.mk.