Само две жени беа неговата љубов-една година од смртта на Гологовац

Српскиот актер, Небојша Глоговац , еден од омилените и на публиката и на режисерите, ја загуби битката со животот во 48-мата години по тешко и кратко боледување.

Ќе биде запаметен по бројните легендарни улоги. Точно пред една година во регионот одекна веста дека ја изгубил битката со болеста. Она што е интересно за него, а го напишаа српските медиумие, за него, е дека на филмското платно беше со многу жени, а во реалноста сакаше само две за цел свој живот.

Тој ја чуваше интимата и приватниот живот далеку од очите на јавноста. Ги сакаше сопругата Мина Глоговац, а потоа и Милица Стјепановиќ.

Со Мина се венча во 1996 година, а се разведоа по 18 години брак

Со Мина, која е уметник се ожени во 1996. година, а кум му беше актерот Воин Ќетковиќ. Парот помина падови и подеми, а во бракот кој траеше 18. години ги имаат синовите Гаврило и Милош, кои сега имаат 20 и 17 години.

По разводот останаа пријатели.

Потоа, тој се зљуби во 13. години помладата Милица Стјепановиќ, со која беше во врска, па се земаа. Според неговите пријатели таа го натерала да води поинаков, поздрав живот, а размислувале да живеат на село. Со неа доби ќерка.

Вљубен во Милица, Небојша повторно се ожени и ја доби ќерката Сунчица

Во салата во која се одржа комеморацијата прво влезе Мина Глоговац, поранешната сопруга и мајка на неговите два сина Милош и Гаврило, со децата, а потоа се појави и Милица , втората сопруга и мајка на Сунчица.

Двете љубови на славниот актер-од комеморацијата

Текстот Само две жени беа неговата љубов-една година од смртта на Гологовац е превземен од Reporter.mk.